Поліграф. Правові аспекти.

В той час, коли наша держава активно втілює в життя різні методи боротьби з корупцією та запроваджує новітні форми протидії злочинності актуальності набуває необхідність розширення сфери поліграфних досліджень. Широкого використання поліграфні пристрої набули під час досудового слідства, що, в свою чергу, допомогло встановити осіб,
причетних до вчинення тих чи інших злочинів. Ефективність застосування поліграфа на досудовому слідстві було також доведено слідчою практикою в багатьох країнах. Проте, парадоксально, що за умов такої ефективності поліграфа це питання до цього часу залишається законодавчо не врегульовано. Отже, як в правовому полі оформити роботу поліграфолога за допомогою якого захистити свій бізнес щоб у подальшому мінімізувати проблеми у вашій компанії?

З поліграфологом не обов’язково укладати трудовий договір, а достатньо заключити договір про надання послуг в якому визначити необхідний обсяг робіт, ціну, місце проведення, а у разі, якщо ці умови змінні просто визначити, що такі умови будуть визначатися окремими заявками чи замовленнями до такого договору. Також, у договорі необхідно передбачити умови конфіденційності. Щоб упевнитися в достатній кваліфікації спеціаліста запитайте у нього документи, що підтверджують його рівень освіти (це диплом про вищу освіту, сертифікат про закінчення курсу підготовки поліграфологів, посвідчення поліграфолога). Не зайвим буде перевірити чи внесений такий спеціаліст до Єдиного реєстру поліграфологів України.

Найчастіше поліграфологів запрошують для перевірки та підбору кадрів на підприємство, особливо якщо сфера діяльності такого підприємства пов’язана з фінансами та товарно-матеріальними цінностями або касово – апаратним обслуговуванням але поліграфолог необхідний і у разі проведення внутрішнього службового розслідування або для
тестування наявного персоналу компанії. Звичайно, за відсутності законодавчого врегулювання діяльності поліграфологів та за умови заборони втручання в особисте життя особи не можливо примусити будь-кого проходити тестування на поліграфі але якщо вже ви отримали таку згоду, то варто її юридично оформити щоб уникнути в подальшому непорозумінь. Особа, яка буде залучатися для проходження тестування має підписати згоду на проходження такого тестування, а також згоду на оброблення персональних даних.